Riyad Rogiest over diversiteit

Nieuws

Je kan er niet meer omheen , overal in onze maatschappij worden we geconfronteerd met diversiteit. Op maatschappelijk, cultureel en religieus vlak leven we in een boeiende en veelzijdige maatschappij. Onze school is hier een voorbeeld van. Precies daarom nodigden we Riyad Rogiest uit om voor onze leerlingen van het vierde jaar te komen praten over diversiteit. Riyad is islam expert en medewerker van het netwerk islam experten dat geleid wordt door de Gentse imam Khalid Benhaddou.

In een boeiend betoog werden de leerlingen meegenomen doorheen de geschiedenis van de islam om te eindigen in een boeiende dialoog over de islam vandaag. Om het met de woorden van de heer Rogiest te zeggen: “Andersheid vraagt om dialoog en dialoog hoeft niet altijd in het bereiken van een concensus te eindigen. Ook een discensus kan zorgen voor wederzijds begrip en respect, en een perfecte basis creëren voor een harmonieus samenleven in onze moderne maatschappij.”

Wij kijken er in ieder geval naar uit om Riyad volgend jaar opnieuw op onze school te mogen verwelkomen.